klub volvo S40 V40 V50 | www.v40.pl | Forum Indexklub volvo S40 V40 V50 | www.v40.pl |
Forum użytkowników samochodów volvo S/V40

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in          Games  Calendar

NEWS:
świece żarowe

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    klub volvo S40 V40 V50 | www.v40.pl | Forum Index -> Usterki
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Iceman
Poborowy

:

Items

PostPosted: Mon Oct 17, 2005 7:34 pm    Post subject: świece żarowe Reply with quote

Jak sprawdzić czy wszystkie świece żarowe grzeją? Przy 5 stopniach nie odpala już tak pięknie Sad (akumulator nowy) A jeśli któraś nie grzeje to wymieniać komplet czy tylko uszkodzoną ( nie są tanie!)
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 6:58 am    Post subject: Reply with quote

dobre pytanie. Jezeli zalezy od ekonomii to na pewno te ktora nie dziala - czasmi sie zdarza ze jest jedna czarna owca wsrod stada - wtedy nie widze sensu wymieniac wszystkich a tylko te czarna. Tak ze wymien spokojnie czarna owce i obseruj dalej proces odpalania - musze powiedziec ze na razie nie mam zadnych problemow.
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Catalabama
Komandor

:

Items

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 2:19 pm    Post subject: Reply with quote

ale czy to nei jest normalne, ze im mniejsza temp tym gożej diesle odpalają? nie zawsze będzie tak jak w lato chyba mimo iż wszystko ok zazwyczaj.... czy się mylę?
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger
Iceman
Poborowy

:

Items

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

Wiem że diesel nie będzie odpalał jak benzyna, ale jeżeli przy +5 zaczyna być kiepsko to co będzie przy -10??? Myślę że jeżeli świece dobrze grzeją, akumulator jest ok to w naszych warunkach nie powinno być wielkich problemów z odpalaniem.
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

i tak wlasnie na razie mam. nie tylko swiece i akumulator - do tego cisnienie w cylindrach i wtryskiwacze - cisnienie wiadomo po co a wtryskiwacze daja ladna "mgielke" a nie leja jak nie powiem co:)
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Wed Oct 19, 2005 6:46 am    Post subject: Reply with quote

dodam jeszcze ze przed zima obowiazkowo trzeba zmienic filtr paliwa - u mnie jest przy nadkolu pod maska silnika po stroenie kierowcy. syf i parafina w ropie tam wlasnie sie zbieraja. Operacja nie jest chyba trudna -bo opisana jest w instrukcji.
Zbychu
Poborowy

:

Items

PostPosted: Fri Oct 21, 2005 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

A probowales grzac swiece kilka razy? Sprobuj najpierw kilka razy zagrzac i dopiero odpalaj jak lepiej to znaczy ze ktoras swieca jest spalona albo wykrec 1 i przyloz do masy, wlacz zaplon i zobacz czy sie grzeje (powinna zrobic sie czerwona) i tak wszystkie pokolei. Spalona nie zmieni koloru.
Back to top
View user's profile Send private message
CARISMA
Kapral

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 6:45 am    Post subject: swiece żarowe Reply with quote

Witam jestem tu poraz pierwszy co prawda spod znaku Mitsu ale mamy troche wspólnego. Posiadam 1,9 TD inetrcooler- i jeśli ktokolwiek ma problemy z tym silnikiem służe pomocą. Jeśli chodzi o system wtryskowy Lucasa zanm go jak własną kieszeń i wiem na co zwrócić uwagę aby śmigać bezproblemowo i zo siągami zakładanymi przez fabrykę.
Odnośnie świec żarowych- świece są jedną z przyczyn utrudnionego rozruchu przy niskich temp. jednakże łatwo to zwreyfikować więc dobrze że do nich zacząłeś. Świece najlepiej jest wykręcić w celu sprawdzenia lecz jeśli nie chcesz się brudzić przedstawiam metodę sprawdzenia bezinwazyjną:
1- Zmierz opory świec
2-jeśli są w porządku sprawdź czy dochodzi do nich napięcie, w tym silniczku są dwa przekaźniki sterujące świecami czyli 1 przek=2 świece,
2 przek=2 świece
Pozdro
Back to top
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 7:10 am    Post subject: Reply with quote

CARISMA : podaj prosze wartosci rezystancji tych swiec?
danek
Szeregowy

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 8:28 am    Post subject: Reply with quote

wczoraj będąc w kościele... wymyśliłem, że i u mnie prawdopodobnie padnięta jest któraś z świec żarowych.. jak jest zimny silnik, to za raz po odpaleniu chodzi bardzo niestabilnie przez kilka sekund. a po chwili jest już wszystko ok. dziś jak będę miał czas, to sprawdzę te świece..

jaki jest koszt nowej świecy żarowej??
View user's profile Send private message AIM Address
CARISMA
Kapral

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 8:42 am    Post subject: opór świecy Reply with quote

Nie mam przy sobie książki serwisowej ale z tego co pamiętam coś około 0,5 Ohma. Jeśli chodzi o koszt nowej świecy coś około 70 zł( zależy jakiej firmy) Pozdro
Back to top
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 8:43 am    Post subject: Reply with quote

zalezy jaka to jest niestabilnosc:) bo traktorki rzeczywiscie po uruchomieniu troche klekocza:) ale ten tym tak ma - tez moze byc swieca tak jak zauwazyles i wtedy np 1 cylider kuleje az do rozmiecenia.
danek
Szeregowy

:

Items

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 11:13 am    Post subject: Reply with quote

duza niestabilność.. czasem zdazylo sie, ze zgasl Sad i do tego wczoraj dymy niebieskie poszly.. 5 sekund i chodzi normalnie..
View user's profile Send private message AIM Address
szymar
Kapitan

:

Items

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 7:46 am    Post subject: Reply with quote

oj niebieski dym to chyba cos zlego:(
Iceman
Poborowy

:

Items

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

Z tymi świecami jest problem żeby je wymontować! 2 ok ale pozostałe 2 masakra! Czytałem o świecach Bosha za 70zł jakiś wynalazek: szybkogrzejne i w dodatku ok 3min po odpaleniu dogrzewają jeszcze. Podobno rewelacja! Dzięki za rady! Spróbuję pomierzyć.
CARISMA
Kapral

:

Items

PostPosted: Wed Oct 26, 2005 5:57 am    Post subject: Świece Reply with quote

O momencie i czasie grzania nie decyduje świeca tylko sterownik, a jeśli chodzi o dogrzewanie to normalka, mimo że kontrolka grzania gaśnie świeca dogrzewa jeszcze komorę przez jakiś czas ( u mnie przez 15s), można to łatwo zauważyć. Włącz zapłon, poczekaj do zgaśnięcia kontrolki grzania świec i nasłuchuj po jakim czasie od zgaśnięcia kontrolki ,,pyknie" przekaźnik-to znak że przestało dogrzewać. Wiem że jest trudny dostęp do świec dlatego bez demontażu też mozna je zweryfikować-opis wyżej Pozdro
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    klub volvo S40 V40 V50 | www.v40.pl | Forum Index -> Usterki All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
klub volvo S40 V40 V50 | www.v40.pl | topic RSS feed